Medlemmer

Menighedsrådets kommende medlemmer der tiltræder 1. søndag i advent 2020 er:

Grete Falk Spenster

Dorte Lis Stilling

Ole Henning Larsen

Bjarne Erbo Grønfeldt

Stig Ib Christensen

Grete Møller Vefa

Poul Martin Pedersen

Marianne Beck

Karin Holm Andersen

Kirsten Elken

Henning Christian Lundqvist

Leif Kirchhoff Larsen

Inger Mathiesen

 

Følgende stedfortræddere blev valgt:

Mette Høeberg

Aase Margit Frederiksen

Eva Maria Jensen

Jens Ole Højborg Jensen

 

 

En evt. liste, som udløser afstemningsvalg kan afleveres til Kirkekontoret, Nitivej 17, Frederiksberg indenfor dettes åbningstid.

 

Valgte medlemmer

Bjarne Erbo Grønfeldt, formand
Drosselvej 51 A, 2000 Frederiksberg
Tlf. 75 52 14 13, mob. 21 24 89 24, mail: bjarneerbogronfeldt@hotmail.com
Udvalg: Valgudvalg (formand), Gudstjenesteudvalg, Aktivitetsudvalg, Økonomiudvalg

Mette Høeberg, næstformand
Duevej 18, 2. th. 2000 Frederiksberg
Tlf. 38 11 83 55, mob. 23 66 55 79, mail: Mette Høeberg
Udvalg: Gudstjenesteudvalg, Aktivitetsudvalg, Økonomiudvalg

Grete Møller Vefa, kasserer
Dalgas Have 3, 2. th. 2000 Frederiksberg
Tlf. 38 11 80 39, mail: Grete Møller Vefa
Udvalg: Økonomiudvalg

Ole Larsen, kirkeværge
Egernvej 45, 2000 Frederiksberg
Tlf. 28 12 79 05, mail: Ole Larsen
Udvalg: Kirkeudvalg

Vibeke Herskind, kontaktperson
Sumatravej 59, st.tv. 2300 København S
Tlf. 22 67 63 58, mail: Vibeke Herskind
Udvalg:

Inger Mathiesen,
Duevej 28, 5. tv. 2000 Frederiksberg
Tlf. 38 88 31 40, mob. 21 62 39 48, mail: Inger Mathiesen
Udvalg: Gudstjenesteudvalg, Aktivitetsudvalg

Aase Frederiksen,
Mariendalsvej 52 G, 2. tv. 2000 Frederiksberg
Tlf. 60 83 72 04, mail: Aase Frederiksen
Udvalg: Kirkeudvalg, Aktivitetsudvalg

Elisabeth Louise Brøker
Mariendalsvej 34 C, 1. th, 2000 Frederiksberg
Tlf. 38 10 33 62, mob. 26 65 62 88, mail: Elisabeth Louise Brøker
Udvalg: Aktivitetsudvalg

Grete Falk Spenster
Godthåbsvej 92, 1. 2000 Frederiksberg
Tlf. 38 10 10 95, mob. 22 16 16 56, mail: Grete Falk Spenster
Udvalg: Valgudvalg

Dorte Stilling
Mariendalsvej 34 D, 2000 Frederiksberg
Tlf. 38 11 20 98, mail: Dorte Stilling
Udvalg: Kirkeudvalg, Aktivitetsudvalg,

Frank Nyholm
Holger Danskes Vej 94, 2. tv. 2000 Frederiksberg
Tlf. 40 35 66 11, mail: Frank Nyholm
Udvalg: Kirkeudvalg, Provstikoordinatorudvalg

Stefan Laub Nielsen
Dronning Olgas Vej 51, 2. th. 2000 Frederiksberg
Tlf. 20 20 45 37, mail: Stefan Laub Nielsen 
Udvalg: Blad- og Informationsudvalg

 

Fødte medlemmer

Birgitte Veit, sognepræst
Egernvej 43, 2000 Frederiksberg
Tlf. 23 60 26 76, mail: Birgitte Veit
Udvalg: Gudstjenesteudvalg, Aktivitetsudvalg, Blad- og Informationsudvalg

Sandra Kastfelt, sognepræst
Egernvej 29, 2000 Frederiksberg
Tlf. 21 30 44 45, mail: Sandra Kastfeldt
Udvalg: Gudstjenesteudvalg, Aktivitetsudvalg, Blad- og Informationsudvalg

Preben Ulstrup, sognepræst
Solsortvej 69, 2000 Frederiksberg
Tlf. 29 64 85 54, mail: Preben Ulstrup
Udvalg: Gudstjenesteudvalg, Aktivietsudvalg, Blad- og Informationsudvalg

Stedfortrædere

Jens Ole Højborg Jensen
Priorvej 2, 1. th. 2000 Frederiksberg
Tlf. Mail: Jens Ole Jensen

Karen Ravn
Duevej 14, 4. th. 2000 Frederiksberg
Tlf. 38 86 64 86, Mail: Karen Ravn

Andre deltagere

Berit Skau, medarbejderrepræsentant
Nitivej 17, 2000 Frederiksberg
Tlf. 30 23 64 75, mail: mariendalkirketjener@outlook.dk

Tine Wessel, sekretær for menighedsrådet
Nitivej 17, 2000 Frederiksberg
tlf. 38 10 73 55, mail: twe@km.dk